gss

GENEL SAĞLIK SİGORTANIZ NE DURUMDA?

Sigortası ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin bu konuda yararlanması gereken hizmet ekranı e devlet olduğu gibi e devlet aracılığıyla çok kolay bir şekilde bilgi alınması ve bu bilgilerin kullanılması mümkündür. E devlet aracılığıyla sunulan işlemlerde vatandaşlar oldukça kolay bir şekilde resmi bilgilere erişim sağlayabilmektedir. Bu bakımdan e devlet aracılığıyla sunulan hizmetler dahilinde sizler de kolay bir şekilde bilgi alma ve durumunuzu kontrol etme imkânına sahip olabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası Sorgulama

E devlet üzerinden yapılan işlemlerden bir tanesi de genel sağlık sigortasıyla ilgili sorgulama yapmaktır. Genel sağlık sigortasının aktif olup olmadığından aktif olan sigorta hakkındaki detayları kadar işlemler e devlet üzerinden yapılabilir durumdadır. Bu bakımdan kişilerin herhangi bir sorunla karşılaşmadan e devlet üzerinden bilgi olabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. İşlem yapmak adına sizlere de konuyla ilgili belirtilen hizmetleri tercih edebilir dersiniz.

E devlet üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin herhangi bir hizmet ücreti ödemesi gerek yoktur. borç sorgulama gibi pek çok farklı hizmetler yararlanarak bilgi alınabilmesi de mümkündür. E devlet aracılığıyla sunulan bu hizmetlerde kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay e devlet üyelik detaylarına ulaşılabilmesi adına e devlet üyelik bilgilerini kullanılmıştır. E devlet üyeliği kullanıldıktan sonra herhangi bir sorun yaşanmadan kolay bir şekilde hizmet ekranında erişim sağlanabilir ve bu hizmet ekranı üzerinden bilgi alınabilir.

E devlet üyelik bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra kişilerin erişim sağlaması gereken hizmet ekranı şöyledir; https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu

Bu hizmet ekranı üzerinden kişilerin uygulama sayfasına giriş yapması ve bilgi alması oldukça kolaydır. Bu konuda sizler de belirtilen adımları takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir