gss

GSS Borç Hesaplama

Genel Sağlık Sigortası kapsamında günümüzde artık ülke genelinde milyonlarca vatandaşın Sosyal Güvenlik Kurumu’na Genel Sağlık Sigortası prim borcu bulunuyor. Ülke genelinde toplamda milyarlara ulaşan bu meblağ ile ülkemizde çok sayıda vatandaş Sosyal Güvenlik Kurumu’na Genel Sağlık Sigortası prim borçlusudur.

GSS Borç Hesaplama ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu kapsamda vatandaşların Genel Sağlık Sigortası prim borçları ile ilgili olarak en güncel bilgilere ulaşabilmeleri ve en ayrıntılı şekilde görüntüleyebilmeleri için GSS borç hesaplama ve sorgulama işlemini yapacakları bir online hizmet uygulamasını resmi internet sitesi üzerinden hizmete sunmuştur.

Bu online web tahsilat merkezi uygulaması üzerinden vatandaşlar birkaç dakika içerisinde GSS borç hesaplama ve sorgulama işlemini yapabildikleri gibi GSS prim borçlarının tamamını ya da bir kısmını da kredi kartları ile ödeyebilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu web tahsilat uygulamasına ise Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesindeki e-SGK sayfasında bulunan online hizmet uygulamaları arasında kolayca ulaşabilmektedir.

Bu sayede internetten sadece birkaç dakika içerisinde Genel Sağlık Sigortası kapsamında ne kadar prim borcu olduğunu en güncel şekilde öğrenebilme olanağına sahip olabilmektedir.

GSS Borç Hesaplama İçin : https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir