gss

GSS Borç Sorgulama

E-Devlet GSS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet sistemi üzerinden GSS borç sorgulama işlemini gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Genel Sağlık Sigortası kapsamında prim borçlarınızın olup olmadığını e-devlet sistemi üzerinde sadece birkaç dakika içerisinde öğrenebilme olanağınız bulunmaktadır. Ancak e-devlet sistemi üzerinden GSS borç sorgulama e-devlet şifresi olmadan yapılamamaktadır. Bu neden ile en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifresinin alınması gerekmektedir.

E-Devlet sistemine şifre ve T.C. kimlik numarası ile giriş yaptıktan hemen sonra açılan ana sayfa üzerinde e-hizmetler kısmına girilmesi gerekmektedir. Burada yer alan devlet kurumları ve uygulamaları listesi içerisinde e-devlet GSS borç sorgulama işlemi için Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarını bularak en üstünde yer alan GSS Tescil Kaydı Sorgulama seçeneğine tıklanarak kolay bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Günümüzde artık oldukça kolay bir şekilde GSS borç sorgulama işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Sadece birkaç dakika süren bu işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumunun online hizmetleri arasında yer alan online tahsilat uygulaması üzerinden gerçekleştirebilme olanağı bulunmaktadır.

GSS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online olarak gerçekleştireceğiniz GSS borç sorgulama işlemi için sorgu tipi kısmında GSS Prim seçeneğinin seçilmesi ve sorgu türü kısmında 4B ödeme işlemleri seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. T.C. kimlik numarasını da girdikten sonra güvenlik kodunu da girerek borç sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sitesinde yer alan bu online tahsilat uygulaması üzerinden var olan tüm GSS borçlarınızı öğrenebildiğiniz gibi kredi kartı ile ödeme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulama İçin: https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

Genel Sağlık Sigortasının 1 ocak 2012 tarihinde yürürlüğe girmesi ile birlikte vatandaşlar Genel Sağlık Sigortası prim ödemeleri yapmaları gerekmektedir. Vatandaşların ödemeleri gereken Genel Sağlık Sigortası prim ödemelerini gerçekleştirmemeleri veya gelir tespiti yapmamaları nedeni ile yüksek oranda prim hesaplaması yapılması gibi nedenlerden dolayı Genel Sağlık Sigortası borçları oluşmaktadır. Artık online olarak şifresiz GSS borç sorgulama ile tüm GSS borçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi zerinde yer almakta olan online tahsilat uygulaması üzerinde sorgu türü kısmını 4B ödemeler olarak, sorgu tipi kısmını GSS PRİM olarak seçtikten sonra T.C. kimlik numaranızı da girerek şifresiz GSS borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve en güncel Genel Sağlık Sigortası borcunuzu öğrenebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulama TC ile Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası kapsamında günümüzde oluşan borç 6 milyar TL’ye ulaşmıştır. Bu durumda sizinde Genel Sağlık Sigortası prim borcunuzun bulunup bulunmadığını öğrenmenin oldukça kolay bir yolu bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sayfası üzerinde yer alan web tahsilat uygulaması sayesinde GSS borç sorgulama T.C. ile kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlem için Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Online tahsilat uygulaması ile yapacağınız sorgulamalar için T.C. kimlik numaranız yeterli olmaktadır. Bu durumda online tahsilat uygulaması üzerinde öncelikli olarak sorgu türü kısmında bağlı olunan sigorta türünün seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise sorgu tipi kısmında GSS Prim seçeneğinin seçilmesi ve T.C. kimlik numarasının girilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra ise sadece güvenlik kodunun da ilgili yerine yazılarak borç sorgula sekmesine tıklanması ile Genel Sağlık Sigortası borçları görüntülenebilmektedir.

GSS Aktivasyon İşlemleri

Genel sağlık sigortası için aktivasyon gibi işlemlerin nasıl yapıldığı merak edilse de kişilerin genel sağlık sigortası için herhangi bir ek işlem yapmasına gerek yoktur. Otomatik bir sistemin uygulandığı genel sağlık sigortasıyla kişilerin sağlık güvencesi olmadığı durumlarda genel sağlık sigortası devreye girmekte ve kişiler bu sigortadan faydalanmaya başlamaktadır.

Bu açıdan kişilerin sağlık sigortası ile ilgili online olarak yapacağı sorgulamalar ile birlikte durumu hakkında bilgi alması yeterli olacaktır. Eğer kişilerin genel sağlık sigortası aktif duruma geçmişse bu konuda her ay prim borçlanması yapılacaktır.

GSS Prim Borçlanması

Her ay prim borçlanması yapılacağı için kişilerin bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Herhangi bir şekilde hizmetten mağdur olmamak adına kişilerin prim borçlarını düzenli olarak ödemesi ve herhangi bir gecikme yapma olması gerekmektedir ve böylece sigorta aktif kalacağı gibi kişiler sigortanın sağladığı avantajlardan da yararlanma hakkı elde edebilmektedir.

Genel sağlık sigortasının oluşturulmasındaki en önemli sebep kişilerin sağlık güvencesinden yararlanamadığı durumlarda aylık düşük ücretlerle prim ödemesi yaparak güvenceli bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanmasıdır. Bu bakımdan kişilerin Genel Sağlık sigortalı olması sağlık adına önemli bir imkan yaratmaktadır. Kişilerin genel sağlık sigortası ile ilgili bilgi alabilecek hizmetler e devlet üzerinden kullanılma sunulduğu gibi sizler de genel sağlık sigortasının aktif olup olmadığını öğrenmek, herhangi bir borcunuzun olup olmadığını görüntülemek ve durum takibi yapmak adına e devlet üzerinden sunulan hizmetler yararlanabilirsiniz.

genel sağlık sigortası ile ilgili işlemlerini yapmak isteyenlerin bu konuda dikkat etmesi gereken en önemli detay sistemin e devlet üzerinden sunulduğu için üyelik üye girişi yapılması gerekmektedir Yoksa bu bakımdan e devlet üyelik girişi yaparak kolay bir şekilde konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlamanın olmadığı hizmet ekranın her zaman ücretsiz olduğu gibi güncel bilgilere ulaşabilir ve durumunu kontrol edebilirsiniz.

 

 

“GSS Borç Sorgulama” için 95 yorum

 1. Üniversite okuyorum. İki yıllık bitirdikten sonraki zaman dilimi içerisinde açık öğretime kayıt oldum o aradaki zaman dilimini kapsayan borc 5000tl bunu öğrenci olarak benim ödemem normal mi? Yaşadığımız ülkede gss nedir sorusuna cevap verebilecek kişi sayısı oldukça az. Yoldan geçen 10 kişiden 1i anca bilebilir. 23 yaşındayım ve şuanda kendi adıma 5000 lira borç var af var dediler gazeteler haberler nerde? Resmen uyuyoruz nasıl bir ülkede yaşadığımızın farkında değiliz. Aldığımız nefes bile para. Öğrenci kimliği ile ssk ya başvuru yapıyoruz bu seferde yaklaşık olarak 1000tl borç çıkıyor. Gelir tespiti yaptırsakta bu dakikadan sonra birşeye yarayacağını sanmıyorum. Başımızdakiler vergi kaçırmamak için bu yolu seçti ama ezilenler yine halk oluyo yine bizler oluyor. Umarım iyi bir uygulama gelir..

 2. böyle bir sistem olurmu istemediğim halde beni sigortalı yapmak sözde devlet halkının sağlığını düşünüyor adı altında milyonlarca gariban fukaradan haramzadelere para toplamak çoğu insanın haberi bile yok kredilere konutlara herşeye borçlandır 10 yıl 20 yıl bu nasıl adalet maalesef banada yazmışlar 2,600tl sgk 1600 toplanmış faiziymiş bunu sildik sen 1,000tl ver onuda verecek durumum yok

  1. aynı durumdayız arkadaşlar 3.889 lira borç çıktı bana da. hiç bir şekılde haberım yok benım isteğim dşında bana açılmış bır sıgorta . evlendım 9 ağostos tarıhınde eşimin uzerıne sıgortalı oldum sanıyorum ama gss benı otomatık olarak kendı uzerıne atıyormuş . hıçbır gelırım yok 10 aylık 1 bebeğim var ev hanımıyım bırde cnm var . ödeyecek durumum yok canımımı alacaklar alsınlar . nasıl bır devlet bu anlam veremıyorum sıgortası olmayana haberı olmadan sıgortalı yap sonra faızıyle borç çıkar … yazık bu insanlığa …

 3. vatandaşın aldığı havadan bile vergi alan bir devlet utanmadan sokaktaki işssizden para kesmeye çalısıyor bu zulümdür biryanda devlet ıhalelerı karşılı işadamlarına salma salan bakanlar biryanda içeçek çay parası bulamayan vatandaş

 4. BEN 1100 LİRA PARA ÖDEDİM AMA FAZLA ÖDEDİM GERİ NASIL ALABİLİRİM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 5. 7 ay yurt disindayim diyorum pasaport giris cikislari gösteriyorum sistem kabul etmiyor etmedigi gibi bide borc çıkarıyor. Daha bi kere hastaneye gitmisligim yok ama simdiden 400 tl odedim ve bi 650 daha cikti.bole sacmalik mi var ya.

 6. 2012 senesinde askerden geldim askeriyeden çıkış tarihimden bu zamana kadar primimi yatırmışlar işin tuhaf kısmı ise sigortalı olduğum halde halen yatırmaya devam ediyorlar.3300tl borçum var 300 lirası bunun faizi zaten af çıktığından silinecek olan faiz kısmı ise hiç affı çıkarmasınla öylede böyle bu parayı ödemeye niyetim yok benim.Başımızdakiler cidden Allah razı olsun bizi iyi bir şekilde sömürmeye devam ediyorla.Bu gecen zaman içinde herhangi bir sağlık sebebinden dolayı hastaneye gittim desem gam yemiyecem ama o da olmadı gitmedim yani ağlanacak halimize şuan gülüyorum ben :))

 7. ÜNİVERSİTE BİTTİ BİR KAĞIT PARÇASINI SSK YA VERMEDİK DİYE 4 500 BİN LİRA BORÇ MU GELİR BU NE YA ZEHİR ZIKKIM OLSUN

  1. genel sağlık sorgulama ssk hiç biri açmıyor haberimiz olmadan bende ögrenci oglumda borçlandırılmışız işim yok çalışmıyorum bu nasıl devlet hükümet halkını açlıga sürüklüyor bır evım var olmadı satıp borç ödeyım kırayamı çıkalım bumu halkın yeri çöplük yönetıcıler saray da yaşasın haram zıkkım olsun

 8. hiç bir kavim yokturki halka zülmünden dolayı helak olmasın.bu nasıl bi yasadırki bir vatandaşın fiili bir davranışta veya harekette bulunmadığı halde ona hüküm veriliyor.bu kul hakkıdır vergi haricinde halktan para alınmaz bunun bir an önce düzeltilmesi taraftarıyım.

 9. birçok kardeşimiz bu haraç gibi toplanan sağlık sigortası adı altında toplanan pardan şikayetçi ama kimsenin umrunda değil.neden olsun ki ? devlet kendi borcunu bu şekilde kapatıyor.en kolay para kazanma yolu.kimin aklına gelir.herkes eyvallah derse olacağı bu.kendi ülkesinde vatandaş parayla bakılırsa birde zoraki isteğe bağlı değil.allah yemeği nasip eetmesin::::::::

 10. Deli Dumrul’u geçtiler vallaha helal olsun göstere göstere haraç kesiyollar. Milletin 3-5 kuruşuna göz dikmişler yuh

 11. bunlar ne içti amg kafalarımı güzel.devlet resmen bizi ayakda s…yor.kafasına göre prim vs yapıyor sana ne amg.adamlar kafalarına gore bişiler yapıyor sonrada borçlandınız diyor.napalım bizlerde mi dağa cıkalım ? resmen haraç istiyorlar.ülkede asgari ücret 900 prim borcu geliyor 5000.bu sistemi yapanın emir verenin ALLAH belasını versin çocugundan colugundan çıksın inşALLAH nalet insan bunu yapan resmen vatandaşı dolandırıyorlar.bildigim kadarıyla bu ay sonu af cıkacakmıs cıkmasada yatırmam üzerımde bısı yok mahkemeye veririm

 12. bu durumdan ben de madurum ben fanatik akp liyim ama akp den soumaya basladm 2 yıldır borc oduyorum benim hakkımı yiyenler kimse allah bin belasını versin

 13. bn de madurum kim benim hakkımı yiyosa allah bin belasını versin inşallah 2 yıldır borc oduyorum bunlar vicdansız kim bu kanunu cıkardıysa

 14. yazıktır gunahtır adalet degil bu ogrenciyim ve 3600 lira borcum var. odemelisin diyor calısmayan ınsan nasıl borc oder yazıktır. napcaz sımdı ıcerı mı alcaksınız. hastaneden mı yararlanamıcaz. amk malları para vericeksek neden senin devletin hastanesine gidelim. bence gss nın acılımı param yok kardesim odeyemiyorum. hastayım burda olmeyi bekliyorum

 15. ben askeri ücretle çalışıyorum teşeron şirket olduğu için birazda çalıyor net 880 tl maış alıyorum e nede olsa taşoron şirket zengin ona denetim yok iki çocuğum var geçinemiyorum bide gss diye bir borç sokmuşlar allah belanızı versin devlet gibi çoluk çocuğunuzun torun larınızın başından çıksın

 16. ne biçim sosyal devlet bu vatandaşını haraca bağlayan sosyal devlet olurmu hiç suriyeden gelen mültecilere bedava sağlık bedava konteynır ev ben 37 yaşındayım bu yaşıma kadar kendimi bildim bileli eşşek gibi çalışıyorum faha benim bir çadırım bile yok ev kiramı yatıramıyorum 3500 tl borç çıkmış bana yatırırsam allah belamı versin..

 17. hem çalışıyorum çalıstıgım yer zaten prımımı yatırıyor bıde
  gss ye prım borcu cıkarılmış,zaten çalıstıgım surede hastaneye gıtmıom kı ben,cezaevındeydım gene gss borcu cıkarmışlar,işsızlık maaşı alıyorum gene gss borcu cıkarmışlar,
  kafalarına göre yazıyolar mıllete,
  sgk başındaki sorumlu yatıyor mu acaba

 18. Ben gss den pirim borcum oldugunu öğrenene kadar hiç hastaneye gitmedim. şimdi bir haber sayasınde ne kadar borcum var dıye baktım aaa 7000 tl borcum olmus. şimdi ben hiç almadığım bir hizmet için bu kadar para mı odemem gerekiyor. bu kadar sacma bir uygulama mı olur ya…

 19. Bundan 2 ay once bakmistim 305 tl gözüküyordu. Şimdi tekrar kontrol ettiğimde 3032 tl gözüküyor. Milletle kafami buluyolar anlamadim. Erkenden millete haber verin madem.. bi üniversite öğrencisi olarak bunu benden tahsil mi edecekler? Vermiyorum. 3000 tl yi kim kaybetmiş ben size vereyim! Böyle saçma bir sistem mi var ya.

 20. Univ ogrencisi oldugum halde hayatim boyunca hic sigorta falan kullanmadigim halde yaklasik 4 milyar borcum cıkıyor ve her dakika katlanıyor lazim degil ben bunların hic birinden yararlanmak istemiyorum gerekirse cebimden veririm bişey olursa ne kadar sacmalıktır bu sokakta buluyoruz sanki parayi bide haybeye milyarlar vericez, buna nasıl engel olabilirim ? nasıl sildirebilriim hic bi sekilde lazim degil bana biseyinden yararlanmak istemiyorum

 21. Bu nasıl bi sistem ben halen anlamış değilim. Arkadaşlar bu amk borçlarına itiraz edebileceğimiz bi yer yok mu. Hayatımda hastaneye gitmedim ama gss borcu çıkmış gelmiş. Bu neyin parası neyin borcu arkadaş. Bu parayı ödemiycem. Neden ödeyeyim ki. İnsanlardan sadece vergi alınır ama bu düpedüz haraç.

 22. insanların artık yaşamaya mecali kalmadı bu ülkede yaşadığın her dakika borçlusun. doğmamış çocuklar bile borçlu dünyaya geliyor.buna rağmen utanmadan 3yada 5 çocuk yapın diyorlar yetkililer bu ne rezalet

 23. Lisans eğitimimi sırasında aldığım nasıl harcandığını bile anlayamadığım öğrenim kredisi borçlarını öderken birde bakmışsın #sgk tarafından 7000 tl borçlanmışsın. Bu şartlar altında Master veya Doktora yapmak ne mümkün. Ama yeri geldiğinde devlet büyüklerimiz AR-GE’ye, Uzmanlaşmaya ne kadar önem verdiklerinden bahsederler.

 24. AYIPTIR BE AMCAOĞLU O KADAR GSS BORCUNU BU GARİBAN HALKIMIZ NASIL ÖDESİN.ADAM YERİ GELİYO EVİİNİN İHTİYAÇLARINI ZORLA DENKLEŞTİRİYORKEN BU İNSAFSIZLIK OLUR MU HİÇ.. BU GARİBANIN 3000-5000-7000 BİN TL BORCU CIKIYORSA ZENGİNLERİN MİLYONLARI BULMASI GEREK.. VAR MI GSS BORCU OLAN ZENGİN Bİ TANIDIGINIZ….OLAMAZ DİMİ CUNKÜ BU DEVLET GARİBANI DENK GETİRİP KÖŞEYE SIKIŞTIRIYOR SONRA DA MALUM…………

 25. saman altından iş çevirip zaten işsiz olan vatandaşlarından haraç kesen bu zihniyeti kınıyorum hiç haberim olmadı daha yeni duydum 3000 tl borcum varmış ve faiz işliyomuş buradaki yorumlar AZ 5 milyon ERKEK bu uygulamadan dolayı madur erkek diyorum çünkü bayanların böyle bi yükümlülüğü yokmuş az diyorum çünkü eminim bu 5 milyonun ancak 500 bini bu durumdan haberdardır bu nasıl bişey zenginden alamadıklarını fakirden almaya ÇALIŞIYOLAR hiç haberlerde de görmedim bu uygulamayı!! şimdiye kadar savunduğum hükümeti artık fakirin olmayan parasına göz dikecek kadar aciz görüyorum !

 26. kolay gelsin bir sorum olacaktı

  https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

  sayfasına giriş yaptığımda
  Sorgulama Sonuc Kodu : 6
  Sorgulama Sonuc Açıklama : Kişi kaydı bulunamadı.

  yazısıyla karşılaşıyorum fakat

  sağlık provizyon sayfasına girdiğimde

  Tescil Kapsamı Kapsam Dışı

  GSS Kapsamı GSS Kapsam Dışı

  1106 – 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

  diye bir hata alıyorum.Gelir testini çıkartmam gerekiyor anladığım kadarıyla .Şu an çalışmıyorum ve askerden yeni geldim kpss ye hazırlanıyorum babamın gelir testini çıkartıp teslim etsem sgk ya borçlu çıkarmıyım?

 27. GSS için başvuruda bulunan vatandaşa devlet hiç bir bildirim mesaj veya tebligat göndermeden bir sürü borç çıkarmıştır. Böyle bir sistem olmaz resmen soygun . Dar gelirli vatandaş veya çalışamayanlar bu borcu nasıl ödesinler. Kaş yaparken göz çıkarıyorlar.

 28. Her ay düzenli olarak 43 TL odedigim GSS yi bu ay ki borcumu ödemek için gittiğimde 1135 TL borcu görünce nevrim dondu tansiyonum dustu.hemen soluğu SGK da aldim.elimde bütün dekontlarim var ama nafile SKG daki şişko kadin eviriyoda ceviriyo yok askere ne zaman gittin yok tezkereni getir.odemiyorum arkadasim bundan sonra boyle devletin allah bintürlü belasini versin çokluğundan çocuğundan ciksin bu nedir yaa.sosyal devlet anlayisina bakk…

 29. yönetim şekli itibariyle iktidarda kaldıgı sürece soyup yiyecekler bizi oy verip medet umanlar utansın hakkımız özellikle onlara haram olsun bu hükümetin amacı günü kurtarmak önce 65 yaş sonra gss maksat milletten ne koparsam kardır mantığı terhis tarihi dolmadan başlamış benim gss şırnak ta 12 ay dağ da taş da sürün gel iş güç bulama 2 yıl sonra tebligat göndersinler 3500 tl borç unuz var ödeyin napalım çalalım mı ? 25 yaşındayız 1 gün sigotamı yatmamış ssk mız yok diye 2yıldır hastanenin kapısından girmemişiz bide borçmuş bizi düşünmüşler gss yapmişlar Allah topunun belasını versin bu ülkede işini dogru yapan bir tane devlet memuru varmı acaba ? YAZIKLAR OLSUN HEPİNİZE

 30. 1 yılık gss yaptırmak istiyorum yayıncı arkadaş ödemem gereken aylık prim nedi acil cevap bekliyorum

 31. 40 yaşındayim bir işim yok iş veren zaten yok. İş başvurularına gideceğim zaman minübüse otobüse vereceğim beş kuruş param yok çoğu zaman yürüyerek gidiyorum şirinevler den mecidiyeköye kadar yürüdüğüm oldu kimseden de borç alamıyorum. Anlayacağınız beş parasız bir adamim. Hükümet bana işsiz olduğum için cezalandırmiş faizi ile birlikte 4.000 tl borç çıkarmış bu nasıl şeydir anlam veremiyorum sizi Allahın adaletine havale ediyorum. Zaten ödemem imkansiz atın beni hapise kurtulayim Allah bunu çıkaranı Allah bildiği gibi yapsın içim çok dolu yazarken ellerim titriyor benim zoruma giden hem işsizim beş parasızim hemde holding sahibi gibi bana borç çıkarılmış ödeyen kim?

 32. gss diye birşey var çoğumuz bundan habersiz bir şekilde yaşıyoruz .. seçimlerden sonra bu borçların kapanacağı söyleniyordu ama nerdeeee devlet vatandaşından habersiz borç çıkartıyor ama vatandaşının haberi yok…. bende herkes gibi bu borçların kapanmasını bekliyorum bir milletvekili yada devlet adamı internet kullanmasını bilmiyorsa burada yazılanları okumuyorsa boşuna milletin vekiliyim demesin..

 33. Böyle birşey olamaz olmamalı… Geliri olmayan adamdan sağlık sigortasını hem zorunlu tut hem parasını para girmeyen cebinden ödet… Gelir testi falan filan, ailenle kalıyorsun anan baban emekliyse onun maaşından kırp yine devlete öde kullanmasan da sağlık hizmetlerini… Bunun bir karşılığı var dilimizde. HARAÇ! Kullandığı ayı müteakip bu primi işletse yine eyvallah, primler geç yansıyor, 200 küsür lira borcum var faiz işleyip duruyor, para denkleştirip ödiyim bari artık haram zıkkım olsun diye karar veriyorsun ki, bi bakıyorsun borcun 1800 lira olmuş ve faizi işlemeye devam ediyor… SGK’ya gidip asıl borç nedir? Cezası nedir? Faizi nedir diye sorduğunuzda kimse size hesap veremiyor, sistem öyle hesaplamıştır… O bilgisayarları da sistemleri de, böyle bir uygulamayı Türkiye’nin başına musallat edenlerin de Allah belasını versin başka birşey demiyorum… Haramın kralını yiyorsunuz…

 34. selam admin ben askerden geleli 6 ay oldu nerdeyse gecen prim borcumu öğrendim 800 kusur lira diyo ben askerden geldim 10 gün snra sigortalı olarak işe başladım sigortamda eksizsiz yatıyor nasıl olyoda benim bu kadar borcum çıkıyor ne yapmam gerekyo şimdi cevabınız için şimdiden teşekürler

 35. 6 ay sezonluk işte çalışıyorum dediler ggs borcu çıkıyor o ne dedim daha haberimiz bile yok gss nedir yakın çevreme sordum onlarda bilmiyor 3700 lira borcum olmuş 6 ay çalışıyorum asgari ücretle evliyim ev kirası su parası elektirik vs derken elimizde hiç birşey kalmazken bu parayı nasıl ödeyelim devletimiz halkı böyle soyuyor bemce nasıl bir ülkede yaşıyorsak artık bu parayı ödeyeceğime hapiste yatarım

 36. yurtdışında bir firmada çalışıyorum, firmanın türkiye ile bir bağlantısı yok. maaşım türkiyedeki hesabıma döviz olarak yatıyor ve ikametgahım türkiyede kendime ait şu an tamamen boş duran evimde. ve evde başka kimse yaşamıyor veya kayıtlı görünmüyor.

  yurtdışında bulunduğum sürelerde oluşan gss primlerini iptal ettirebildiğimi biliyorum fakat merak ettiğim bu primin neler esas alınarak hesaplandığı.

  yukarıdaki şartlar altında gelir testi yaptırdığımda nasıl bir değerlendirme yapılır, yurtdışında bulunan firmadan aldığım maaş değerlendirmeye katılır mı? eğer değerlendirmeye katılmıyorsa tahmini gss primi ne olmalıdır?

  1. Selahattin bey yurt dışında olduğunuz dönemlerde bulunduğunuz ülkedeki Türkiye elçiliğine giderek ikametgahınızı güncelleyin. Geçmişe dönük GSS borcunuz var ise yurt dışında olduğunuzu belgeleyerek borcunuzu sildirebilirsiniz.

 37. insanı resmen devlet düşmanı olmaya teşvik ettiriyorsunuz..söz konusu durumlarla karşılaşan insanların ağzındaki tek kelimede haram olsun paralarımız demekten ibaret.. bizim devletimiz de nasıl olsa insanımız haram olsun der geçer bilinç altıyla bu kadar rahat işlem yapabiliyor.. gss prim adı altında vatandaşlık vergisi. sizler ülkeye 1 milyona yakın suriyeli sokup türkiyenin iş gücünü düşür iş gücü maalietini düşür sonrada bu adam çalısmıyor diye ne primden sayılan nede gidip bi ilaç alabilceğimiz genel sağlık sigortası vergisini al bizden..ülkedeki insanlar simit bile satsa geçimini sağlayıp gss borcunu öder mantığından bi çıkın arkadaş işportacılık yapmayı denesenize bi ara sizinkiler düşer peşinize gerçi o zamanda bu zamana kadar bu işlerde olmanızı sağlayan aracılarla ondan da sıyrılırsınız normalize edilmiş artık herkes yapıyor diyip kendi beyninizde bunları yav ne olcak diye bile düşünmediğiniz torpillerle ondanda sıyrılırsınız siz. dünya sizin üzerinize kurulmuş zaten… empati kurmayı bilmeyen eyy devlet ne mutlu türküm diyene gibi kutsal bi cümlemiz var ve zor durumda bırakılan insanlar bu cümleyi söylerken sanki zorlanıyorlar !!!

 38. Ben bu borcu param olsada ödemem pis soyguncular
  Kimse ödemesin!!!Bu sacma borc yuzunden yurt disi
  Cikisinda bir sorun olur mu??ulkeyi terk ederim yine odemem

 39. SSK LI ÇALIŞMAMA RAĞMEN GSSBORCUM OLDUGUNU TESADÜFEN İNTERNETTE GEZİNİRKEN ÖĞRENİYORUM VE HALA DEVAM EDİYOR OBUR YANDAN SSK DA YATIYOR NASIL Bİ SİSTEM GERİ ZEKALI BUNLAR YEMİN EDİYORUM

 40. 3 bin lirs cikarmislar banada.bir kurus vermem.canimi veririm genede o parayi odemem.boyle iş olurmu ya.

 41. başlarim boyle ise, her ay öduyoz 25 yasimi doldurdugumdan beri yine borc cikartmislar 850 hastanede muayene olamiyorum.canimiz kaldi gözunuzun kalmadigi onuda alin kurtulalım çalısmayan issiz güçsüz adamız ayıptır yazıktir.herseyin bir karsiligi var.

 42. Öğrenciyim ve gelir tespiti yaptım 35 lira çıkmıştı 2 yıl önce param olmadığı için ilk yılın yazına kadar ödeyemedim ve yazın 3 ayın bursu ile tüm borcu kapattım. ha! bu arada kapattığım borçların aylarında doktora gidememiştim.kapattıktan sonra da sadece 1 kere gidebildim.2013 ekiminden bu yana 7 ayın parasını ödemem gerekirken şimdi sayın devletciğimiz bana 2568 Türk Lirası borç çıkarmış.Biran önce şu öğrencilerin sigorta durumunda iyileştirme yapılırsa çok sevinirim.Bütün bunlar keyfi uygulamalardan başka bir şey değil.

 43. 2012 de zorunlu hale getirilmiş. 2012 den sonra 15 ay askerlik yaptım.askerden geldikten sonra 2 senedir sigortalı çalışmaktayım ve bana 3 bin 300 tl gss borcu çıkmış şimdi soruyorum HANGİ AKLA HİZMETLE BU BORÇLARI ÇIKARIYORSUNUZ…

  1. ben ödemiyorum ödememde böyle bir saçmalık yok gss yararlan aylık 42 tl felan deniyor hastaneye git beş kuruş para verme diyorlar hastanede para alıyorlar işsiz bir adamdan borç ödemesi bekleniyor ayıp ssk lı olanada bu borç çıkarılıyor adam bağırmış çağırmış memur yanlışlık olmuş sileriz demiş yani memurlara dikkat böyle yapanı varmış duydum bilginize akp ye oy verenler ne akla hizmet oy veriyorsunuz

 44. Durmak yok 1945 almanyada olan maden kazası kafasıyla hedef 2023 arkadaşlar daha çok sömürecek bu milleti bu hükümet devam edin oy vermeye daha bunlar bir başlangıç ne demişler ortalığı karıştırmayın ya eşşek gibi yaşayacaksınız sesinizi çıkarmadan yada onlar geriğini yaparmış padişah öyle buyurrmuş

 45. Ben gelir testi yaptırmadan önce borcum 3.500 olarak görünüyordu. Yaptırmaz olaydım. 15 günde borç oldu 7.500 işin ilginç tarafı buna rağmen en alt gelir grubuna dahilim… Biz borcumuz silinsin diye uğraşıyoruz adamlar daha fazla kazık sokuyorlar. Ve kimseyide öncesinden uyarmadılar. Millet hep eşinden dostundan duyup öğreniyor. Bende bir arkadaşımdan duydum. Soygunculuktan başka bir şey degil bu durum. İşsiz bir insan değil toplam borcu, söz konusu aylık harcı bile ödeyemeyebilir. Yazıklar olsun… Benden yana AKP’ye oy yok bundan sonra… Benim oyumla iktidar ol. Sonra gel beni yol… Bu borcun altından kalkabilecek durumum yok. Olsa da havadan devlete ödeyecek param yok. Ellerinden gelenide ardında bırakmaksınlar. Yillar sonra icraya geldiklerinde benden alacakları sadece birkaç kirli don ile cebimde ki üç kuruşluk telefon olur ancak.

 46. yakında havayıda satacaklar bize.yeni doğan çocuklar borçlu doğuyor.nerde güvence.beni sigortalı etme istemiyorum kardeşim.40 derece güneşin altında çalışıyoruz emeğimizin karşiliğı varmı nerdeee.allah yardımcımız olsun.anca o sahip çıkar bize. gerisi hikaye.

 47. bende dün ögrenmiş oldum bu gss denen seyi adamlar 2012 yılından bu yana beni sigortalı gösterip para yatırmışlar sanane kardeşim benim saglıpımdan bana sordun mu . 2.500 tl borc görünüyor ödeyecek durum zaten yok olsa bile vermem bu akp dolandırıcılarına gidip ilk önce bakanlarının çaldıkları paraları toplasın. gidip gelir testi yaptıracam daha da diretirseler alsınlar hapse umrumda mı sanki haram zıkkkım olsun

 48. bu nasıl bir iş pirim borç sıfır af af af af af gelmesini istiyorum param yokkkkkkkkkkkkkkkkkk buna allah bırakıyorum fakirleri sömürün bakalım kanımızı emin bir gün sıra bize gelecek

 49. vermeyin bende öyle yapıyorum ve şimdi ikamet gahımı yurt dışı yaparsam ancak öyle kurtulma şansım var… ak parti türk vatandaşı olduğumuz için bizi soyup soğana ceviriyor… artık ne mutlu türküm değilde ne mutlu türk olmayana diyeceğiz…

 50. tuketici haklarına basvuru yapmalıyız eger toplu basvuru yapılırsa bu sekilde hallolabilir yazıklar olsun bu nasıl dewlettir ki bole habersiz iş yapıyolar

 51. Yaw arkadaş,sigortamı kontrol etmek için girdim sgk ya,gss diye bişey war oraya tıkladım ve genel sağlık sigortası borcunuz 425.15 tl dir diyor bu neyin nesi biri bana söylesin ????

 52. O ZAMAN HEPİMİZ TOPLANALIM BİR YERDE BUNU PROTESTO EDELİM. BENİM 3800 TL BORCUM VAR. SEÇİMDEN BİR AY ÖNCE BU GSS İLE İLGİLİ BİR YASAL DÜZENLEME GETİTRDİLER, O ZAMAN BENİN 2000 TL BORCUM VARDI, HEPSİNİ SİLMİŞLER. İKİ AY SONRA BİR DAHA BAKTIM BU SEFER 4000 TL OLARAK GÖZÜKÜYOR. BU AKP HÜKÜMETİ RESMEN BİZİMLE DALGA GEÇİYOR. ALLAHA ŞÜKÜR BEN BU GÜNE KADAR AKP YE OY VERMEMİŞİM BU YÜZDEN BENİM GÖNLÜM RAHAT. Bİ KURUŞ PARA DA VERMİYORUM.

 53. VERMEYİN & ÖDEMEYİN. İYİ DEEE… 1-2 SENE SONRA HASTANE İLE HERHANGİ BİR İŞİNİZ OLDUĞU VAKİT. ÖNCE ŞU BİRİKMİŞ 4 – 5000.- TL LİK BORCUNUZU HELE Bİ ÖDEYİN SONRA SİZİNLE İLGİLENELİM DEDİKLERİNDE NE EDECEKSİNİZ. ”BİLDİĞİM Bİ OLAY VAR DA ÖRNEK VERİYORUM,, (AYNEN OLDU.) :) HİÇ Mİ BU İŞİN Bİ YAPTIRIMI OLMAYACAK SANDINIZ. :) TABİ SONUÇ BU OLUNCA O GÜN ” -BEN BU PARAYI BURAYA ODEYECEGIME OZEL HASTANEYE GIDERIM DIYECEN,, [EMİNEMİN HASTANESİNİ TAVSİYE EDERİM SİZLERE] AMAÇ TA BU ZATEN (YA HERROOO YA MERROOOO) ÜSTÜ BIYIK ALTI SAKAL…. HER NE DERSENNN GARİİİİİİ……..
  saygılar.

 54. Askerde geçirdiğim 6 aylık döneme ait 270 tl borç ve 65 tl faizi var. askere gitmeden önce gelir beyanında bulundum ve gelirim olmadıgını belgeledım ona ragmen borc görünüyor. Bu yasayı çıkaranlar biran önce hatalarından vazgeçmeli resmen vatandaş soyuluyor.

 55. iyi günler benim adıma herhangi bir gss borcu yok. ancak şöyle bir durum var. abim 2010 yılından beri sigortalı ve onun üzerinde benim ismim çıkıyor vergi borçlarında
  ve de abimin vergi borcunda her ay 100 küsur borç işlneip toplam 900 küsur borç olmuş

  şimdi o borç abimin mi yoksa nerden geldi?

 56. ben ömru hayatımda bole bır sacmalık gormedım ogrencıydım genel saglık yaptrmadım dıe 2.380 tl borcum varmıs evlencegım zman sgk dedıkı 1600 borcun var ama yatırma sılınır dedı tmm dedım 3 ay sonra sgk aradım borcum varmı dedım hayır yok dedı ben dedımkı bana bole bır borcun gozukuyor dedıler dedım aradıgım kısı beyfendı borcunuz yok dedı olsa ben burda gorurrum 3 ay sonra tekrar aradım 2.380 dedı faız olmus varm bole bıse yaa

 57. yorumlara bakıyorumda bole bıse olamaz ya adamın parası olsa 30 tl verıp gıder bu sıgortaı yaptırır adam 30 verememıs 3 mılyar nasıl versın yazıklar olsun bole adalete

 58. bu borcA İTİRAZ ETME HAKKIMIZ VARMI ARTIK MİLLETİ NASIL SOYUCAKLARINI BİLEMİYOLAR SOMALİYE BAKÇAĞINA KENDİ DEVLETİNE BAK

 59. Size Ödenen Paranın Ben Taaa Lanet Olsun Ne hastaneye gittim Ne Bir İlaç Kullandım Ulan Boş Yere Bana 1000 TL Kitlediniz Size Zorla Ödenen Paralar Haram Zıkkım Olsun Götünüzden Girsin Ağzınızdan Çıksın….

 60. Allah hepsinin BelASINI versin devam edin ak partinin bokunu yemeye verin oyları işsiz gariban adamın zaten parası yok borç batağına sokuyorlar şuanda bende yeni öğrendim borçlu oldumu 3.000 lirada benim borcum var allah çoluğundan çocuğundan çıkarsın allah toğunun belasını versin bizim gibi garibanların sırtından para kazanıyorlar bizim aldımız 3 kuruş maaş lanet olsun ya

 61. yasa ocak ayında konuşulmaya başladığında haberleri takip ediyordum.2012 nisan ayında yürürlüğe girdi ve ailemle birlikte gelir testine girdik.2012 ocak ayından 2014 haziran ayına kadar 30 aylık sürede 17 ay sigortalı olarak çalıştım ve sistemde adıma görünen borç 2.420 TL..13 aylık dönemde tahakkuk etmesi gereken borç 511 TL civarında olması gerekirken neye göre bu kadar borçlandığımı anlayabilmiş değilim.Vatandaştan zorla para alınamaz zaten çalışmıyorum nasıl ödeyeceğim bu parayı..İSTEĞE BAĞLI OLMASI LAZIM bu GSS uygulaması..

 62. Arkadaşlar kesinlikle af falan yok boşuna beklemeyin, Mehmet Şimşek’in talimatıyla GSS dahil tüm vergi affı iptal edildi. Benim 5 kuruş ödeyecek halim yok ne diyeyim zalimin zulmü varsa bizimde ALLAH’ımız var, buna sebep olanlarında iki yakası bir araya gelmesin bende bunları ALLAH’a havale ediyorum bunun binlerce katı misli misli buna sebep olanlardan çıksın inşallah.

  http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/mehmet-simsek-vergi-affina-prensipte-karsiyim/941703/?utm_source=hurriyet&utm_medium=bana-ozel&utm_campaign=mehmet-simsek-vergi-affina-prensipte-karsiyim

 63. kesin şu şikayet eden arkadaşların yüzde 90’nı şuan ki hükümete oy verdi .hadi bakalım cıkın işin içinden beni soyup yol yaptım metro yaptın diyen bir hükümet benim için hükümet değildir.benimde 6yaşında evladımın devlete 2500 tl borcu var ödemiyorum.ödemiyeceğimde.

 64. valla helal olsun adama..sevmezdim vermeyin oy diye sölerdim etrafımdakilere.ama tayyipten başka yok diolardı..BETER OLUN SİZİN SAYENİZDE KAÇ GARİBAN YEMİCEK İÇMİCEK PARA ÖDEYECEK..SEVİN TAYYİBİ..SEVİN..VERDİĞİNİZ OY SİZE CEZA OLARAK GERİ GELİO..VERİN VERİN..DAHA ÇOK OY DAHA ÇOK CEZA

 65. Arkadaşlar bende üniverste okuyorum ama çoğu gerizekalı gibi face başında oturmuyorum gss bir yasadır bunu bilip ona göre davranmalısınız ülkenin yasalarından haberiniz yok ona buna taş atıyosunuz şeyiniz sıkışınca bu ne diye araştırıyonuz. sonra bu devlet nasıl bir devlet diye eleştiri yapıyorsunuz asıl eleştiri yapılacak kişi sizlersinız…

 66. Oğlum üniversite imtihanında 19.000. oldu. Ancak TIP istediği için bir yıl daha yeniden hazırlanıyor.Bu arada GSS çıkmış. Haberim bile yoktu. Çocuğum hastalandı, doktora bile götürmedim, sigortası yok diye. Şimdi 1000 TL borç çıkarmışlar. Allah yemeği nasip etmesin onlara ve RTE’ye… Allah belalarını versin. Kahrı perişan etsin. Haram zıkkım olsun verdiğim paralar. Devletle şaka olmaz. Mecburen ödeyeceğim. Ama helal etmiyorum…

 67. ARKADASLAR YANLİZCA BU GSS PİRİM BORCU ADİ ALTİNDA HARAÇ TOPLANAN BİZ MAGDURLAR, BU ZİHNİYETSİZLERE OY VERMESEK ZATEN TİPİS TİPİS GİDERLER RAHAT BİR NEFES ALİRİZ. TABİKİ HAKKİM ZEHİR VE ZİKKİM OLSUN.

 68. hastaneye gittiğimizmi var vatan mış insanın içinde vatan sevgisi bırakmadınız lan allah belanısı versin

 69. Benim 2,500 tl borcum vardı gelir tespiti yaptırdım borç 250 tl ye indi fakat ödemedim halen ve faiz biniyo hergün ben bu borcu ödememk istemiyorum bir yolu yokmu Lütfen yardım ?????

 70. Allah sizi bildiği gibi yapsın çevremdekiler akpye oy veriyordu borçları görünce mhp vermeye başladılar böyle saçma bişey olurmu zorla ayda para almak gb hükümetin başını bu yasaları yaktı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir