gss evrak takibi

GSS Evrak Takibi

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigorta sisteminde yapılan köklü değişiklikler ile ortaya çıkan yeni sigorta sistemi Genel Sağlık Sigortası ile devletimiz, her vatandaşımızın sağlık hizmetlerinden yararlanabileceği bir sosyal güvencesinin olmasını amaçlıyor. Bu nedenle de günümüzde Genel Sağlık Sigortası kapsamlı olarak vatandaşlara hizmet veriyor.
Bunun yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu, interneti çok etkin bir şekilde kullanıyor. İnternet üzerinde yer alan online hizmet uygulamaları sayesinde, vatandaşların çok daha hızlı bir şekilde kurum ve sigortaları ile ilgili olan işlemlerini yapabilmelerine olanak sağlanıyor. Bu sayede vatandaşlar artık internetten GSS evrak takibi işlemini kolaylıkla yapabilmektedir.

GSS Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinde yer alan online hizmet uygulaması sayfasındaki evrak takibi online hizmet uygulaması üzerinden, GSS evrak takibi işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. T.C. kimlik numarası ve evrak kayıt yılı girilerek, evrak güncel durumunun görüntülenebilmesi için evrak arama işlemi yapılabilmektedir.
Bu sayede Genel Sağlık Sigortası kapsamında yapılan başvurular ve diğer işlemler için kuruma verilen belge ve evrakların en güncel durumunu kontrol edebilme işleminin kolaylıkla yapılabilmesine olanak sağlanıyor.

GSS Evrak Takibi İçin : Tıklayınız

“GSS Evrak Takibi” için 1 yorum

  1. hiçbir sosyal güvencem ve işim yada gelirim yok.kanun ilk çıktığında başvuruda bulunmuştum.borcum varmıdır yada genel sağlıktan faydalanabiliyormuyum bilgi lütfen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir