işkur başvuru sonucu sorgulama

İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de işsizlik büyük bir sorundur. Ülkemizdeki vatandaşların iş bulma konusunda yaşadıkları sorunlar ile birlikte yaşamlarında çok büyük sorunlar ve zorluklar ile karşılaşması vatandaşların yaşam standartlarının büyük bir düşüş yaşamasına neden oluyor. Çok uzun süredir Türkiye’nin başındaki en büyük sorunlardan birisi olan işsizlik sorununa çözüm olabilmesi amacı ile devlet tarafından kurulan İŞKUR, Türkiye’de işsiz sorununa karşı faaliyetlerini sürdürmektedir.

İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İŞKUR, Türkiye’deki işsiz vatandaşların iş bulabilmesi konusunda hizmet vermektedir. Bu noktada özellikle en temel bazda Türkiye’deki iş arayan vatandaşlarımız ile işçi arayan vatandaşlarımızın ya da tüzel kişiliklerin bir araya gelmesini sağlayarak, işsiz sorununa çözüm bulabilmeyi amaçlamaktadır.

Bu noktada da İŞKUR ’a gerçekleştirilen başvurular ile ilgili olarak internet üzerinde İŞKUR başvuru sonucu sorgulama olanağı bulunmaktadır. Bu online hizmet ile İŞKUR ’a başvuruda bulunan vatandaşlar, iş başvurularının sonuçlarını kolayca öğrenebilmektedir.

Bunun için de internet üzerinde yer alan İŞKUR başvuru sonucu sorgulama online hizmetinin bulunduğu e-sgm sistemini kullanabilmektedir. E-devlet sistemine PTT şubesinden alınan e-devlet şifresi ile giriş yaparak, e-hizmetler sayfasında bulunan İŞKUR online hizmetleri içerisinden iş başvuru sonucu sorgulama seçeneğine tıklayarak, başvuru sonuçlarına ulaşabilmektedirler.

İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama İçin : Tıklayınız

“İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama” için 1 yorum

  1. Brn ev hanimi bi bayanim ben onelleri istinye parkda callusiyodum tam ikisrnemi dolduruyodum beni usden attmak icin ellerindrn gelleni yapdilllar bendr dayanamafim cikdim ben bisey billmrdigim icin bans imza attirdilllar simdi brn hic bisry tallep efemedim duydumki imza atmazaydim tazminast allirdim bizde turkiyr vatantasiyis ama bize kimsr sayip cikmiyo onun icin bende halkimi istiyom illgillillrte duyullur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir