sgk

SGK Ceza Sorgulama

Günümüzde artık internet çok daha etkin bir şekilde günlük yaşamımız içerisinde yer alamaya başladı. İnternetin günlük yaşam içerisinde yer almasının en önemli etkenleri arasında gelişen teknolojinin internete çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde bağlanabilme olanağı sunması ve aynı zamanda da internetin gün içerisinde yapılacak işlemlerde büyük kolaylıklar sağlamasıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetler konusunda en aktif devlet kurumu pozisyonunda yer almaktadır. Özellikle de Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları sayesinde vatandaşlar sigortaları ile ilgili olan sorgulama gibi işlemlerini kolayca ve hızlı bir şekilde yapabilme olanağına sahip olabilmektedir.

SGK Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu kapsamda da SGK ceza sorgulama işlemi internetten yapılabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumunun internet üzerinde yer almakta olan bu ceza sorgulama uygulaması üzerinden ceza sorgulamanızı yapabilmeniz için sizden istenen bazı kişisel bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir.

Uzun dönemi ay ve yıl olarak girilmesi gerekmektedir. Ayrıca borç tutarını da girmeniz gerekmektedir. Daha sonra özel ya da resmi seçeneklerinden uygun olan seçeneği seçmeniz ve hesapla sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Ayrıca birden fazla SGK gecikme zammı ceza sorgulama işlemini aynı anda yapabilirsiniz.

SGK Ceza Sorgulama İçin : http://uyg.sgk.gov.tr/geczam/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir