SGK Diş Protezi Hakkı Sorgulama

SGK Diş Protezi Hakkı Sorgulama

Pek çok vatandaşın dişleri ile çeşitli sağlık sorunları bulunuyor. Ancak diş rahatsızlıkları ile ilgili olarak sigorta hizmetlerinin nasıl olduğu ve neleri kapsadığı gibi hususlarda vatandaşlar çeşitli sorunlar yaşayabilmekte ve yanıtlar aramaktadır.Bu sorulardan bazıları “SGK diş tedavisini karşılıyormu”, “SGK diş imlantını karşılıyormu” sıralayabiliriz.

SGK Diş Protezi Hakkı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Özellikle diş protezi konusunda sigorta hizmetinin olup olmadığı konusunda çeşitli çelişkiler vardır. Zaten yüksek bir tedavi ücreti bulunan diş tedavilerinde vatandaşların zorluk yaşayabileceğinden sigorta tarafından ödemelerinin yapılması çok önemlidir. Bu noktada da SGK diş protezi hakkı ile ilgili olarak kolay bir şekilde sorgulama yapılabilmektedir.

Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların SGK diş protezi hakkı konusunda destek alabilip alamadığı konusunda kolay bir şekilde sorgulama yapabilmesi için mobil bir hizmet sunulmaktadır. Cep telefonunda mesaj bölümünde DIS yazıldıktan sonra boşluk yapılarak T.C. kimlik numarası ve yine bir boşluk bırakılarak aile sıra numarası yazılarak 5502 numarasına kısa mesaj olarak gönderilerek, sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Böylece diş protezi ödeme yardımlarından yararlanıp yararlanılamayacağı konusunda güncel ve detaylı bilgi alabilmektedir.

“SGK Diş Protezi Hakkı Sorgulama” için 2 yorum

  1. diş protez hakkı sorgulama niçin sadece sms ile öğrenilerbiliyor.
    diğer hizmetler gibi netten değil.bu hizmeti ücretli hale getirerek vatandaşı soyma yolluna gidiliyor.devlette işi ticarete dökerek birilerine kazanc kapısı yaratmış.verilen bu hizmeti protesto ediyorum

  2. Aynen katılıyorum.SGK bizzat başvurmama rağmen kesin hangi tarihte dişlerimin yapılmasını öğrenemedim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir