saglik

TC İLE GSS BORCU SORGULAMA

Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama uygulamaları e devlet üzerinden kullanılmasın olduğundan dolayı kişilerin e devlet üyelik bilgilerini girmesi gerekecek ve bu bilgiler arasında TC kimlik numarası da gerekecektir. Bu bakımdan GSS borç sorgulama TC üzerinden yapmak isteyen kişilerin yine e devleti kullanılması zorunludur.

E devlet portalı üzerinden kullanıma sunulan hizmetler de kişilerin güncel geldiği genel sağlık sigortası ile ilgili durumu görüntülenebilir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından desteklenen bu işlemler sayesinde en güncel bilgiler kullanılma sunulduğu gibi kişilerin borç durumunu takip edebilmesi, hangi tarihlerde genel sağlık sigortasına dâhil edildiğini öğrenebilmesi ve tüm bu işlemlerin detaylarına ulaşabilmesi oldukça kolaydır ve genel sağlık sigortası ile ilgili işlemlerini e devlet üzerinden yapmak isteyen kullanıcılar bu konuda resimde görülen hizmet ekranına erişim sağlamalıdır.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu bağlantısı aracılığıyla sizler de kolay bir şekilde e devlet hizmet ekranına erişimi sağlayabilir ve bu hizmet ekranı üzerinden kolay bir şekilde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Hizmet e devlet üzerinden kullanılmasın olduğundan dolayı kişilerin bilgi alabilmek adına mutlaka üyelik bilgileri ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Giriş yapılmadığı takdirde kişilerin herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi de mümkün olmayacaktır.

Genel sağlık sigortası aktif durumda bulunan kişilerin her ay sonunda prim borçlanması yapılacaktır. Bu nedenle borç takibinin yapılması oldukça önemlidir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına sizler de mutlaka borçlarınızı takip etmeli ve güncel borçlarınızı ay içerisinde ödemelisiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmayacağı gibi kişiler çok kolay bir şekilde hizmetlere erişim sağlayarak merak ettiği bilgileri öğrenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir